Brišemo granice između digitalnog i stvarnog sveta
Ko smo i šta radimo?
Firma Tajfun HIL d.o.o. posluje u okviru grupacije Typhoon HIL, Inc. koja je od 2008. godine do danas uspela da razvije svetski prepoznatljiv brend i postane globalni lider u oblasti proizvodnje uređaja za testiranje kontrolnog i komunikacionog softvera u uređajima energetske elektronike, mikromrežama i distributivnim sistemima primenom Controller-Hardware-in-the-Loop (C-HIL) metodologije.
Tri su osnovne oblasti u kojima su Typhoon HIL rešenja našla primenu:
Industrijski elektromotorni pogoni
Elektrifikacija transporta
Modernizacija električne mreže
- Testiranje elektromotornih pogona
Naša rešenja omogućavaju proizvođačima elektromotornih pogona i sistem integratorima da pojednostave i ubrzaju dizajn i testiranje proizvoda. Od električnih vozila i električnih vozova, pa sve do turbina na vetar i industrijske automatizacije, elektromotorni pogoni ubrzavaju globalni prelazak na efikasne i održive energetske sisteme. - Podrška elektrifikaciji transporta
Naši sistemi pružaju mogućnost testiranja električnih pogona i stacionarne opreme za električna vozila, kao što su DC punjači, on-board punjači, itd. - Podrška modernizaciji i digitalizaciji električne mreže
C-HIL tehnologija je jedna od najvažnijih tehnologija koja omogućava širu upotrebu i bržu integraciju obnovljivih izvora energije, uređaja za skladištenje energije i brzih punjača za električna vozila.
Typhoon HIL rešenja za testiranje uređaja energetske elektronike su jedinstvena na svetskom tržištu, jer su u potpunosti zasnovana na sopstveno razvijenoj tehnologiji, uključujući numeričke algoritme, hardversku platformu i procesorsku arhitekturu, kao i softverski paket, koji zajedno čine jedinstvenu, vertikalno integrisanu platformu koja je postavila nove standarde u brzini i načinu testiranja uređaja energetske elektronike.
Od lansiranja svog prvog proizvoda, Typhoon HIL je do sad razvio bazu od preko 16500 registrovanih korisnika sa više od 1000 HIL sistema na šest kontinenata. O tehnološkoj vrednosti rešenja svedoče svetski poznata imena industrijskih korisnika naših uređaja, među kojima su Schneider Electric, Danfoss Drives, Hitachi Energy, Honda, Fuji Electric, Rolls Royce, H55; kao i brojne akademske institucije koje naše uređaje koriste u edukaciji novih generacija stručnjaka i u svojim naučno-istraživačkim aktivnostima, uključujući Univerzitet tehnologije u Belfortu-Montbéliardu, Univerzitet u Lilu, Univerzitet u Hjustonu, Austrijski institut za tehnologiju, Univerzitet u Ilinoisu, Univerzitet u Trstu, HES-SO, Istraživački centar za pametne mreže pri JBNU, kao i mnoge druge.
Za više informacija, posetite Typhoon HIL website ili pristupite najnovijim vestima na našoj LinkTree prezentaciji, dok novosti možete direktno pratiti i na našim LinkedIn i YouTube kanalima.
Šta vam nudimo?
U direktnom dogovoru sa kandidatima, u okviru studentskih praksi nudimo širok izbor projektnih tema. Imaćete priliku da radite na aktuelnim temama koje su proizašle iz realnih projekata na kojima je Typhoon HIL pomagao i pomaže i dalje svojim korisnicima u pronalasku najboljeg rešenja u različitim domenima industrijskih aplikacija.
Studentima kojih smerova su namenjene prakse?
Na prakse najčešće dolaze studenti sa sledećih smerova:
- Energetska elektronika i električne mašine
- Elektroenergetski sistemi
- Mikroračunarska elektronika
Koja su poželjna predznanja pred dolazak na praksu?
Prednosti pri aplikaciji na prakse će imati studenti koji ispunjavaju sledeće uslove:
- Iskustvo rada u nekom programskom jeziku. Preporučljivi su C ili Python.
- Praktično iskustvo u radu s pretvaračima, kontrolerima ili industrijskim komunikacijskim protokolima.
- Završena HIL Specialist 2.0 specijalizacija HIL Akademiji.
- Učešće na Applications Bootcamp programu HIL Akademije.
Koji tipovi projekata mogu da se rade na praksi?
Naš tim je otvoren za predloge projekata u svim relevantnim domenima rada, a neki od dosadašnjih projekata su bili u sledećim oblastima:
- Modelovanje komponenti sistema, kao što su pretvarači, električne mašine, kontroleri. Primer projekta je modelovanje i simulacija DFIG vetrogeneratora, pogona električnog kvadkoptera, sistema solarnih panela, baterijskih ćelija i sl.
- Integracija komponenti u simulirane elektroenergetske mreže u realnom vremenu, na primer, releja RER615.
- Prilagođenje fizičkog modela za simulaciju u realnom vremenu.
- Sistemsko modelovanje u energetskim sistemima.
- Primena industrijskih komunikacionih protokola u energetskoj elektronici.
- Razvoj komponenti za obradu signala.
- Podešavanje upravljačkog interfejsa.
- Implementacija modela kontrole na industrijskom mikrokontroleru.
- Modelovanje i simulacija električnih kvarova.
- Ručno i automatsko testiranje kontrolera na kvarove.
- Osmišljavanje test scenarija u cilju provere funkcionalnosti pretvarača.
- Pisanje testova za testiranje pretvarača povezanih na elektroenergetsku mrežu.
Kakvi su uslovi za rad?
Kako izgleda praksa?
- Trajanje: Najčešće su prakse od 2-3 meseca, pošto je to vreme potrebno da se obuhvati projekat s kojim se stiče značajnije radno iskustvo. Postoje i kratke prakse na daljinu od 2 nedelje. Za detalje pogledati pod „Kako da znam da je ova praksa stvarno za mene?„.
- Termini i rokovi za prijave: Višemesečne prakse se odvijaju u dva perioda: tokom letnjeg semestra od 15.02. do 15.05. i u toku letnjeg raspusta od 15.07. do 15.10. Potrebno je prijaviti se najkasnije mesec dana pre početka navedenih termina, odnosno do 15.01. za letnji semestar i do 15.06. za prakse tokom letnjeg raspusta. Dvonedeljne prakse se mogu raditi tokom čitave godine.
- Radno vreme: Broj radnih dana i radnih sati u nedelji se dogovaraju sa svakim kandidatom pojedinačno i fleksibilni su.
- Mesto: Po pravilu, prakse se obavljaju u sedištu kompanije u Novom Sadu, na adresi Bajči Žilinskog bb, radi boljeg procesa učenja i napredovanja u timskoj atmosferi.
- Kompenzacija: Višemesečne prakse su plaćene.
Kako da znam da je ova praksa stvarno za mene?
Ako niste sasvim sigurni da je praksa u našoj kompaniji pravi izbor za vas, savetujemo vam da se bolje upoznate sa tim šta radimo na našim digitalnim kanalima (website, LinkTree, LinkedIn, YouTube), da se uključite u naš Applications Bootcamp program ili posetite naš razvojni centar i kancelarije tokom Dana otvorenih vrata.
Applications Bootcamp je vid dvonedeljne praksu na daljinu u okviru našeg online programa za razvoj karijere. Učešće u ovom programu je bez obaveze. Ukoliko vam se dopadne ono što budete iskusili u programu, možete se prijaviti za višemesečnu praksu.
Dan otvorenih vrata organizujemo jednom godišnje u maju, kada ste dobrodošli da se upoznate sa nama i našim timovima uživo. O tačnim datumima ćemo vas blagovremeno obavestiti putem obaveštajnih kanala fakulteta.
Šta su o praksama rekli drugi studenti?
- „Kod Tajfuna mi se najviše sviđa opuštena atmosfera među zaposlenima, kao i veliki broj mladih ljudi koji su uvek tu i spremni da ti pomognu.“ Aleksa Ristić, student na praksi.
- „Tajfun HIL je izazov koji pruža motivaciju za stalni razvoj i ostvarivanje u okruženju koje je posvećeno.“ Tijana Šolaja, junior modeling inženjer.
- „Tajfun HIL je mesto u kom vlada kolegijalnost, posvećenost i timski duh, što je i ključ uspeha i vrhunskih rezultata.“ Ivana Ćirić, junior modeling inženjer.
Kako se prijaviti na praksu?
Prijave za praksu ili bilo koja pitanja možete poslati na mejl: careers@typhoon-hil.com.
Radujemo se vašim prijavama!